JKH GKS Jastrzębie

Już w 21. sekundzie spotkania Jastrzębie objęły prowadzenie za sprawą Kamila Górnego. Tyszanie szybko odpowiedzieli, a wyrównanie zdobył Mateusz Ubowski w 5. minucie. W dalszej części tercji emocji nie brakowało – jastrzębianie grali w osłabieniu po faulu Viinikainena na Korenczuku, a tyszanie wykorzystali przewagę, zdobywając prowadzenie za sprawą August Nilssona.

Druga tercja nie przyniosła tylu emocji, co pierwsza. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek, ale ani tyszanie, ani jastrzębianie nie zdołali pokonać bramkarzy.

W trzeciej tercji Jastrzębie rzucili się do ataku, chcąc doprowadzić do wyrównania. Posłali oni na bramkę Tomáša Fučíka aż 18 strzałów, ale żaden nie znalazł drogi do celu. Tyszanie z kolei mądrze się bronili i nie dali się zaskoczyć rywalom.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 2:1, a tym samym tyszanie sięgnęli po brązowe medale Polskiej Hokej Ligi. Jastrzębianie z kolei muszą przełknąć gorycz porażki i zakończyć sezon bez medalu.

Przed jastrzębskim klubem teraz czas na refleksję i analizę błędów. Kibice z pewnością liczą, że w przyszłym sezonie drużyna wróci do walki o najwyższe cele.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
1:0 Kamil Górny - Conor MacEachern (00:21)
1:1 Mateusz Ubowski - Olli Kaskinen, Szymon Marzec (04:09)
1:2 August Nilsson - Alan Łyszczarczyk (08:43, 5/4)

JKH GKS: J. Lackovič - C. MacEachern, K. Górny, M. Urbanowicz, D. Paś, T. Rajamäki - O. Viinikainen, E. Bagin, S. Kiełbicki, D. Jarosz, J. Ižacký - J. Hamilton, P. Wajda, M. Kolusz, R. Arrak, N. Ford - A. Kostek, J. Martiška, M. Zając, Ł. Nalewajka, P. Pelaczyk.
GKS Tychy: T. Fučík - A. Nilsson, O. Kaskinen, A. Łyszczarczyk, F. Komorski, B. Jeziorski - J. Jaroměřský, B. Ciura, C. Mroczkowski, R. Rác, J. Tavi - M. Bryk, B. Pociecha, M. Viitanen, W. Turkin, I. Korenczuk - O. Bizacki, J. Bukowski, J. Krzyżek, M. Ubowski, S. Marzec.